Ostatnia aktualizacja:

Jak rozróżnić nasiona marihuany?

Igor

Kupując nasiona, wybieramy ulubioną odmianę i na tym etapie jeszcze nie widać żadnych różnic pomiędzy ziarenkami, możemy jedynie organoleptycznie zbadać jakość nasion, czy któreś może nie jest zepsute, czy ususzone. Różnice zarysowują się dopiero później. Sprawdźmy zatem, jak kiedy i jakie możemy zauważyć różnice w wieku konopi, jej odmianie, czy płci. Zaczynajmy!

Odmiana

Na etapie kiełkowania nadal nie zauważymy różnic pomiędzy gatunkami. Konopia Sativa, Indica, czy Ruderalis to podstawowe źródło genów dla masy odmian dostępnych na rynku. Rozbieżności pomiędzy danymi typami ukazują się w późniejszym etapie ich rozwoju. Przeglądając kategorie w naszym sklepie, natkniesz się na podział na gatunek. Jak to różnica? Powszechnie uważa się, że szczep Indica to przede wszystkim relaks i uspokojenie, idealna do wyciszenia i odprężenia przed telewizorem. Sativa to natomiast konopia na imprezę, dostarcza pobudzenia i zachęca do działania. Trzeci typ to Ruderalis, ale ze względu na słabe właściwości nie spotkamy czystej odmiany na rynku. Wykorzystuje się je do wykonywania krzyżówek, a to za sprawą jednej cechy genowej Ruderalis – autoflowering. Konopie Sativa to wysokie rośliny o wąskich liściach, Cannabis Indica to niższe krzewy o szerokich liściach.

Płeć

Konopie to rośliny jednoroczne, dwupienne. Posiadają swoją określoną płeć i każdy grower w swojej uprawie dąży do uprawiania tylko żeńskich osobników. Wyjątkiem jest hodowla nastawiona na produkcję nasion, ale to margines. W standardowej uprawie należy usuwać męskie typy oraz z hermione. To niestety utrudnienie, gdyż pod wpływem stresu roślina może zmienić swoją płeć, a tym stresem może być na przykład przesadzanie, brak wody, zmiana oświetlenia i wiele innych. Tak więc istnienie potrzeba, aby regularnie sprawdzać swoje rośliny, czy aby czasem nie dzieje się coś niepokojącego. Usuwanie wykonuje się, aby uniknąć zapylenia przez męskie osobniki tych żeńskich. Sposobem na bezpieczną uprawę jest skorzystanie z nasion feminizowanych, czyli takich, z których niemal na 100% wyrośnie osobnik żeński i takie właśnie ziarna kupisz w naszym sklepie TanieSianie.pl.