Ostatnia aktualizacja:

Nasiona marihuany - jak sadzić?

Igor

Na pewno istnieje spore grono osób, pragnących rozpocząć swoją przygodę z uprawą marihuany, ale nie wiedzą one, od czego zacząć i jak przeprowadzić cały proces hodowli. Po zamówieniu ulubionych nasion kolejnym krokiem jest kiełkowanie, a później sadzenie. Sprawdźmy, jak porządnie przygotować się do tego zadania, jak uniknąć błędów i czego się spodziewać na poszczególnych etapach hodowli. Zaczynamy!

Najważniejsze jest przygotowanie

Na samym starcie należy solidnie się przygotować - wiedzieć gdzie i w jaki sposób chcemy hodować naszą roślinkę. Jeżeli mamy możliwość uprawy pod gołym niebem, to wybierzmy nasiona outdoor, które są przeznaczone do sadzenia na zewnątrz. Jednak jeśli nie dysponujemy kawałkiem ziemi, to zdecydujmy się na ziarna indoor. Instrukcję, jak przeprowadzić kiełkowanie, znajdziesz w innych naszych tekstach, do których serdecznie zapraszamy. Tak więc przejdźmy do przyjemności – sadzenie.

Przebieg procesu sadzenia

Posiadając wykiełkowane już nasiona marihuany, możemy przystąpić do procesu sadzenia (chyba że wybraliśmy kiełkowanie od razu w ziemi, wtedy możemy pominąć ten krok). Przygotujmy sobie niewielką doniczkę z ziemią, w której umieścimy naszą roślinkę. Jaka powinna to być ziemia? Najlepiej wybrać taką o lekkim kwaśnym odczynie, około 6-6,5 pH i odpowiednio napowietrzoną. Najpopularniejszym do tego zadania środkiem jest perlit - magazynuje on wodę i napowietrza ziemię. Wykonujemy w ziemi niewielki otwór, w którego wykonaniu można wspomóc się ołówkiem. Następnie bardzo ostrożnie bez dotykania białego kiełka, najlepiej za pomocą pęsety przenosimy, nasiono do dołka. Łapiemy za skorupkę i możliwie kiełkiem do dołu umieszczamy ziarenko w doniczce. Następnie należy lekko przysypać dziurę bez ugniatania i delikatnie podlać, ale nie przesadzając - zależy nam na zwilżeniu, nie na błocie. Możemy przyspieszyć wzrost naszej konopi, stosując mini szklarnie z przezroczystej folii, albo plastikowej butelki. Pamiętajmy o późniejszym naświetlaniu małej roślinki.