Ostatnia aktualizacja:

Jak poznać, że marihuana jest dojrzała?

Igor

Każdy hodowca, który uprawia daną roślinę, robi to dla jej plonów. Najpierw kiełkuje, później sadzi i dogląda, aby owoce były jak najlepsze i jak najdorodniejsze. W przypadku marihuany są to duże, soczyste od żywicy topy. Jak poznać, kiedy są już gotowe do zbiorów i można je ścinać i suszyć? Sprawdźmy, jakie są oznaki tego, że nasza konopia dojrzała i możemy przystąpić do zbiorów.

Uprawa krok po kroku

Aby dotrzeć do momentu zbiorów, musisz przejść cały cykl uprawy. Pierwszym krokiem jest wybór ulubionego gatunku - zamówienie go w bezpieczny sposób, np. w naszym sklepie TanieSianie.pl, przygotowanie odpowiednich akcesoriów i oczekiwanie na przesyłkę. Kiedy paczka dotrze, możemy ruszać do dzieła. Przystępujemy do kiełkowania ulubioną metodą. Jest to przyjemny etap, kiedy to natura ukazuje swoje piękno - wyłaniające się z maleńkiego ziarenka nowe życie. Po ostrożnym zasadzeniu rośliny regularnie doglądamy naszego krzaczka i pielęgnujemy go dla zmaksymalizowania plonów. Ile przyjdzie nam na nie czekać? Dużo zależy od samej rośliny i jej odmiany. Najszybciej, bo nawet już po 60 dniach, możemy spodziewać się topów hybryd z genami Ruderalis. Dłużej dojrzewa Indica, z kolei najwięcej czasu dojrzewa Sativa.

Kwiaty

Roślina przechodzi przez fazę wegetatywną (wzrostu), aby po niej przejść w fazę kwitnienia. W warunkach domowych (indoor) przejście z jednego cyklu w drugi kontrolujemy my za pomocą oświetlenia (chyba że mamy nasiona autoflowering, które kwitną w zależności od wieku rośliny). Zmieniamy okresy dnia i nocy i wymuszamy powstawanie preflowerów. W warunkach zewnętrznych (outdoor) wyręcza nas w tym sama natura. 21 czerwca przypada najdłuższy dzień w roku, a po nim każdy kolejny jest już krótszy. To znak dla roślin, że pora zakończyć fazę wzrostu, a pora przestawić się na produkcję topów. Na gałęziach pojawią się kwiaty, a w nich słupki i trichomy. Po kilku tygodniach roślina osiągnie dojrzałość. Kwiaty powinny niedługo zacząć zmieniać kolor na - pomarańcz, czerwień, brąz. To właśnie te zmiany symbolizują gotowość do zbiorów. Jeżeli zależy Ci na THC, przystąp do ścinania, gdy ok. 25% trichomów będzie bursztynowa. Gdy zależy Ci na różnorodności kannabinoidów, poczekaj do 80%.