Ostatnia aktualizacja:

Jak przechowywać marihuanę?

Igor

Nie za każdym razem uda nam się zużyć całą porcję marihuany - czasem zbierzemy takie ilości topów, które trzeba będzie przechować na później, tylko jak to zrobić prawidłowo, żeby nie stracić owoców naszej ciężkiej pracy? Wszyscy chcemy, aby marihuana została długo świeża i aromatyczna, bo taka najlepiej smakuje i ma najlepsze właściwości. Oczywiście nic nie przebije świeżego suszu prosto z ulubionego drzewka, ale nie zawsze mamy możliwość takiej konsumpcji. Sprawdźmy, jak prawidłowo przechowywać marihuanę na później.

Czynniki ryzyka

Prawidłowo przechowywana marihuana może zachować swoje właściwości nawet do trzech lat. Warunkiem jest unikanie głównych wrogów przechowywania – wilgoci, światła i temperatury. Idealnie byłoby, gdybyśmy wykorzystali suchą piwnicę albo inne ciemne i chłodne miejsce. Przede wszystkim powinniśmy unikać kontaktu suszu z promieniami UV, ponieważ mogą one rozkładać materię organiczną i niszczyć kannabinoidy. Dobrym sposobem na ochronę zioła jest używanie nieprzezroczystych pojemników, najlepiej szklanych. Zwróćmy też uwagę na temperaturę, w jakiej trzymamy konopie - przekraczanie 21 stopni sprzyja powstawaniu pleśni. Za wysoka temperatura powoduje również zbyt szybkie wysychanie, co niszczy zawarte w ziole substancje, nie przesadzajmy jednak również w drugą stronę. Zbyt niska temperatura np. w lodówce także kiepsko się sprawdza. Lodówka wysysa wilgoć z produktów, co powoduje, że susz robi się kruchy.

Ograniczenie dostępu tlenu

Dla zachowania świeżości i właściwości substancji zawartych w kwiatach istnieje potrzeba ograniczenia dostępu tlenu do suszu. Nie bez powodu w krajach, gdzie marihuana jest legalna, sprzedawana jest ona w szczelnie zamkniętych, nieprzezroczystych opakowaniach. W tym wypadku również dobrze sprawdzi się szczelnie zamknięty, szklany, ciemny słoik. Wilgotność powietrza ma wpływ na przechowywane topy, dlatego powinna być umiarkowana. Konopiom powinno się zapewnić spokój. Nie należy ich bez potrzeby dotykać. Zasada jest tu taka jak podczas przechowywania leków - nie powinny być dostępne dla dzieci. Bądź ostrożny i odpowiedzialny. Pamiętaj również, że medyczną marihuanę przechowuje się inaczej i powinieneś przestrzegać standardowych procedur przechowywania żywności.